Aktualności

Wybierz najlepsze konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to proste i bezpieczne oszczędzanie, które można zacząć od złotówki. Ten produkt finansowy jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z oszczędzaniem. Oferta kont oszczędnościowych jest duża, także każdy powinien znaleźć propozycję, która go zainteresuje. Oczywiście trzeba pamiętać, że najlepsze warunki otrzymamy, gdy posiadamy już odłożone pieniądze, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć oszczędzać nie mając tak naprawdę nic.

Posiadanie konta oszczędnościowego uczy nas systematycznego odkładania pieniędzy, nawet jeżeli będą to niewielkie sumy. Dużą zaletą odkładania pieniędzy na koncie oszczędnościowym jest to, że mamy do nich ciągły dostęp i nawet gdy wypłacimy gotówkę, nie stracimy odsetek, na przykład w przeciwieństwie do lokaty. Podejmując decyzję o założeniu konta oszczędnościowego, należy zwracać uwagę na takie rzeczy jak:

oprocentowanie – zazwyczaj będziemy spotykać się z ofertami, gdzie banki oferują dla nowych klientów dosyć wysokie oprocentowanie, warto jednak sprawdzić ile miesięcy trwa promocja oraz jaką kwotą należy dysponować, aby je otrzymać,

warunki otwarcia i prowadzenia rachunku – zazwyczaj banki wymagają otworzenia konta osobistego, warto sprawdzić jakie poniesiemy koszty i czy będzie to dla nas opłacalne,

koszt przelewów z konta oszczędnościowego – ponieważ konto ma służyć do oszczędzania pieniędzy, a nie ich wydawania, banki przeważnie wprowadzają ograniczenie dotyczące możliwości wykonywania bezpłatnych przelewów, większość z nich ustala jeden bezpłatny przelew wychodzący w miesiącu.

Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie oszczędzały, a chciałby zacząć gromadzić pieniądze na czarną godzinę. Oszczędzanie nie jest łatwe dlatego, nawet jeżeli za pierwszym razem nasze starania zakończą się niepowodzeniem, nie należy się poddawać i nadal  uparcie dążyć do celu. Aby móc wybrać najlepszą ofertę, warto korzystać z porównywarek internetowych, dzięki nim w bardzo szybki sposób będzie można znaleźć najlepszą ofertę (sprawdź konta oszczędnościowe w na informacjakredytowa.com). Natomiast w przypadku oszczędności, warto zwrócić się o pomoc do doradcy finansowego.

Kredyt mieszkaniowy nr 1SPRAWDŹ
+